Добредојдовте на Planet Natural

  • Споделете Го Ова
Emily Baldwin

Кога сте во прекрасниот Боземан, Монтана, посетете ја експанзивната НОВА продавница за малопродажба на Planet Natural. Сместено во прекрасно реставрирана зграда во срцето на историската земјоделска област на градот (спроти Дејли кафе бар и Центар за одржлива градба Refuge ) тој е придружник лично и во реално време на PLANETNATURAL.COM.

Тука можете да ги најдете сите производи што сте ги виделе во нашиот каталог плус низа единствени предмети за вашиот природен, одржлив животен стил. Изложена е огромна палета на внатрешна градинарска опрема, како и висечки растенија, орхидеи и (во сезона) органски билки и зеленчукови оброци. Носиме и избор на локално произведени додатоци за домашна нега, нега на кожа и градинарство, како и комплетна линија на материјали за пиво и вино од нашиот дел UBrew Homebrew. И има паметна колекција на книги и периодични списанија како да се направи. Што е најважно, можете директно да разговарате со нашиот стручен персонал за вашите градинарски потреби и за користењето на производите што ги купувате. И не заборавајте да земете капа или маица од Planet Natural! Продавницата на Planet Natural штотуку може да стане центар на вашиот природен универзум на животниот стил!

„Cosmic Shift – процутот онлајн бизнис на Planet Natural оди во голема мера“ (PDF) – Bozeman Daily Chronicle, 19.10.2010 .

Поштенска адреса (мало):

Planet Natural

1251 N. Rouse Ave.

Bozeman, MT59715

Работно време на мало:

понеделник - сабота

9:00 до 17:00 часот

недела:

Затворено

Телефон: (Само за малопродажба)

Факс: (Само за малопродажба)

„Planet Natural ми дозволи да го следам моето верување во користењето природни производи и помагањето на другите луѓе да станат свесни дека имаат алтернативи. Упатениот персонал ми одговори на многу прашања. Без нив, мислам дека не би можел да промовирам природно градинарство.“ – Џенифер Роунтри, Роунтри Пејсажи

Има многу што треба да се направи кога сте во Бозман

Идеално место за рекреација. Чистиот воздух, умерената клима, пристапот до националната шума и патеките го прават Боземан совршено место за рекреација на отворено.

Оние кои сакаат да останат малку поблиску до дома, исто така, уживаат во шопинг, паркови, музеи од светска класа и други различни уметности и културни можности. Бозман е местото каде што се чувствува тој мал град со погодности за големиот град — Совршено место за да се направи сè или воопшто ништо.

Корисни врски:

Град на Бозман

Национален парк Јелоустоун

Фестивал на сладок грашок

Државен универзитет Монтана

Емили Болдвин е ентузијаст за природата со страст за градинарство. Обучена хортикултурка, таа има неколкугодишно искуство со работа со растенија и зеленило во различни средини, вклучувајќи јавни паркови и приватни градини. Со остро око за детали и природен талент за дизајн, Емили може да создаде неверојатни надворешни простори кои се и естетски пријатни и функционални. Нејзиниот блог, Garden Blog, е платформа каде што таа го споделува своето знаење и експертиза за сите работи поврзани со градинарството, вклучувајќи совети, трикови и проекти за сам на себе. Без разлика дали сте искусен градинар или почетник кој сакате да ја започнете вашата прва градина, блогот на Емили обезбедува вредни информации и инспирација за да ви помогне да ги постигнете вашите градинарски цели.