Следење на вашата нарачка

  • Споделете Го Ова
Emily Baldwin

За да го видите статусот на вашата нарачка и да го добиете бројот за следење, направете го следново.

1) Одете на //www.PlanetNatural.com

2) Најавете се користејќи ја вашата e-mail адреса и лозинката што ги користевте за да ја креирате нарачката.

3) Ќе се прикаже екранот на нашата служба за корисници.

4) Кликнете на „Историја на нарачки“.

5) Вашата историја на нарачки ќе се прикаже заедно со моменталниот статус.

6) За да го добиете бројот за следење кликнете на бројот на нарачката.

7) Нарачката ќе бидат прикажани. Ако нарачката е испратена, информациите за испорака ќе се појават на дното на екранот. Кликнете на „ИД на пратка“ за да ги видите деталите за таа пратка.

8) Погледнете го полето „Број за следење:“ за да го добиете вашиот број за следење.

9) Копирајте го тој број и посетете //www.fedex.com.

10) Кликнете на картичката „следење“ на врвот на страницата.

11) Залепете го вашиот број за следење во формуларот и притиснете го „Следење“ ” копче.

12) Ќе треба да ги прифатите одредбите и условите за да продолжите. За да го направите тоа, проверете го полето за избор на дното на формуларот.

13) Ќе се прикаже статусот на вашиот пакет.

Забелешка: Постојано и тогаш, можете добијте одговор на „бројот за следење не е пронајден“. Ова се случува кога известувањето за испорака е испратено пред пакетот да се скенира на терминалот на превозникот. Ако почекате неколку часа, ќе го прикаже вашето скенирање и следење на напредокот.

Емили Болдвин е ентузијаст за природата со страст за градинарство. Обучена хортикултурка, таа има неколкугодишно искуство со работа со растенија и зеленило во различни средини, вклучувајќи јавни паркови и приватни градини. Со остро око за детали и природен талент за дизајн, Емили може да создаде неверојатни надворешни простори кои се и естетски пријатни и функционални. Нејзиниот блог, Garden Blog, е платформа каде што таа го споделува своето знаење и експертиза за сите работи поврзани со градинарството, вклучувајќи совети, трикови и проекти за сам на себе. Без разлика дали сте искусен градинар или почетник кој сакате да ја започнете вашата прва градина, блогот на Емили обезбедува вредни информации и инспирација за да ви помогне да ги постигнете вашите градинарски цели.