За нас

  • Споделете Го Ова
Emily Baldwin

Planet Natural обезбедува квалитетни природни и органски производи за домот, тревникот и градината уште од 1991 година. имаат десетици илјади задоволни клиенти. Проверете го нашиот огромен избор. Ние носиме сè, од органски ѓубрива и природни производи за контрола на штетници - вклучително и корисни инсекти - до корпи за компост и природни производи за чистење за вашиот дом. Многу од нашите производи се одобрени за органска употреба од Институтот за преглед на органски материјали (OMRI) и сите се од најдобрите, најдоверливи производители. Нашиот каталог содржи еден од најсеопфатните селекции на достапни материјали за градинарство... и има уште повеќе - од сè - онлајн! Сите наши производи се со врвен квалитет и постојано сме во потрага по нови, докажани предмети кои ќе ги направат вашите градинарски искуства полесни, поздрави и поисплатливи.

Во Planet Natural, веруваме дека колку повеќе знаеш колку подобро растеш. Нашиот стручен персонал има длабоко искуство во помагањето на другите градинари и познавање на нашите производи од прва рака. Сакате да поставите сеопфатна инсталација за одгледување во затворен простор? Нашите експерти можат да ви помогнат да ги усогласите компонентите и да составите систем експресно прилагоден на вашите потреби. Дали имате проблеми со одреден штетник во тревникот и градината? Нашиот персонал може да ви помогне да го пронајдетенајдобро и најбезбедно решение. Во Planet Natural, не само што ги знаеме нашите производи, туку и ги користевме.

Веб-страницата на Planet Natural е повеќе од онлајн каталог. Тоа е ресурс со упатства и детални информации за компостирање, одгледување зеленчук, одржување на здрави тревници и голем број други теми во градинарството.

И гледајте го нашиот блог за градинарство за дискусии за најновите трендови и прашања во органски производи и природни техники на одгледување (или следете не на Фејсбук). Во Planet Natural, ние сме повеќе од само место за задоволување на сите ваши растечки потреби и потреби за домашна нега. Ние сме посветена заедница на градинари, пејзажисти, мали фармери и семејства кои се грижат за здравјето, кои, како вас, сакаат да го направат најдоброто за нашите домови, нашите градини, нашите најблиски и нашата планета. Planet Natural!

Ве молиме слободно контактирајте го нашиот Оддел за услуги на клиентите за какви било прашања на (888) 349-0605 или е-пошта: [email protected].

Емили Болдвин е ентузијаст за природата со страст за градинарство. Обучена хортикултурка, таа има неколкугодишно искуство со работа со растенија и зеленило во различни средини, вклучувајќи јавни паркови и приватни градини. Со остро око за детали и природен талент за дизајн, Емили може да создаде неверојатни надворешни простори кои се и естетски пријатни и функционални. Нејзиниот блог, Garden Blog, е платформа каде што таа го споделува своето знаење и експертиза за сите работи поврзани со градинарството, вклучувајќи совети, трикови и проекти за сам на себе. Без разлика дали сте искусен градинар или почетник кој сакате да ја започнете вашата прва градина, блогот на Емили обезбедува вредни информации и инспирација за да ви помогне да ги постигнете вашите градинарски цели.